RECENZJE

Recenzje i opinie o książce Deklaracja nieśmiertelności Szymona LigockiegoOCENY i OPINIE

Dodaj książkę
„Deklaracja nieśmiertelności” Szymona Ligockiego do swojej biblioteczki na LubimyCzytac.pl i zobacz opnie innych czytelników o tej książce:


Książka Deklaracja nieśmiertelności Szymona Ligockiego na Lubimy Czytać

RECENZJE

Rzadko kiedy jakaś powieść zrobi na mnie piorunujące wrażenie. […] Bo jak już się zachwycać, to tak, aby wzdychać z uznania i niemal mdleć nad tekstem z podziwu. W takim dokładnie stanie pozostawiła mnie lektura debiutu literackiego Szymona Ligockiego. Zupełnie nieznany mi autor powalił mnie na kolana i nie mogę wyjść z podziwu, jak popełniona przez niego książka była dobra. Po prostu czytelnicze cacuszko, które powinno zadowolić nawet najbardziej wymagające gusta. […] Ligocki w świecie sztuk wszelakich porusza się jak ryba w wodzie. Idealnie czuje zarówno warstwę zawiłości kunsztu malarskiego, jak i rozterki targające duszą literata, co świetnie widać w konstrukcji postaci, w opisie ich życia i twórczości, ukazując koloryt funkcjonowania krakowskiego twórczego świata. […] Fabuła utrzymana jest w napięciu, a zagadka śmierci artysty stopniowo odsłania się przed czytelnikiem, by połączyć różne wątki w spójną całość w zaskakującym finale. […] Gorąco polecam!

(31.03.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)Książka jest intrygująca w każdym jej aspekcie. Nie sposób jej dopisać do jednej kategorii. Początkowy chaos wprowadził do dzieła klimat, który utrzymał się niemalże do końca. Autor niesamowicie bawi się piórem i wyprowadza czytelnika na manowce. […] Polecam czytelnikom, którzy szukają w powieściach zabawy, nieoczywistych rozwiązań i sztuki.

(21.03.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)Ta książka na pierwszy rzut oka wydaje się niepozorna, jednak gdy wczytamy się w nią głębiej, dostaniemy kawałek porządnie napisanej literatury. Nieoczywistej, zmuszającej do myślenia i intrygującej. Specyficzny styl autora będzie wymagał od nas odrobiny wysiłku, ale gdy już się do niego przyzwyczaimy, przepadniemy. „Deklaracja nieśmiertelności” bierze czytelnika z zaskoczenia, opowiadając niezwykle klimatyczną historię.

(13.03.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)Jeśli chcecie się zagłębić w niecodziennym thrillerze, który łączy w sobie wiele ciekawych tematów, a dodatkowo trzeba się nad nim trochę nagłówkować, to zdecydowanie mogę Wam go polecić. Jest wymagający i wciągający na swój odmienny sposób.

(25.02.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)W powieści przewinęły się takie postaci jak: Julian Fałat, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Stanisław Wyspiański, Franz Kafka, czy moja ulubienica Olga Boznańska. Ale to było fajne! Udało mi się przeżyć niezłą przygodę w surowym, mroźnym tatrzańskim klimacie i wpaść na wesele Lucjana Rydla - takie smaczki tu znajdziecie. „Deklaracja Nieśmiertelności” to przewrotna historia, a zrządzenia losu bywają tu naprawdę perfidne. Przekonałam się o tym w finale powieści. Bywało i tak, że sama czułam się, jakbym wpadła w szpony absyntu i zamroczyło mnie trochę. „Deklaracja nieśmiertelności” to lektura osobliwa, oryginalna i nieszablonowa.

(15.02.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)Cóż mogę napisać. Jest to debiut i według mnie wręcz rewelacyjny. Lekki kryminał z dodatkiem powieści historycznej tworzy niezły duet, który wiedzie przez górskie szlaki, szukając odpowiedzi na nurtujące pytania. [..] Świetna powieść, którą jak najbardziej polecam.

(09.01.2023. Czytaj
CAŁĄ RECENZJĘ na: Lubimy Czytać)
Książka Deklaracja nieśmiertelności Szymona Ligockiego – wizualizacja
Zamów książkę Deklaracja nieśmiertelności Szymona Ligockiego– księgarnie i sklepy

LUB ZOBACZ WIĘCEJ:

Zobacz więcej – opis świata i bohaterów książki Deklaracja nieśmiertelności Szymona Ligockiego

Cytaty i fragmenty z książki Deklaracja nieśmiertelności Szymona Ligockiego